Het zijn geen voorstellen van de KNVB, maar van de CVTD (Tweede en Derde Divisie), die voorgelegd worden aan de clubs. De voorstellen zijn tot stand gekomen in een heel breed overleg (KNVB profs en amateurs, profclubs, amateurclubs en KNVB ledenraadsleden).
Voor wat betreft A, dat geldt alleen voor de 3e divisie, in de 2e divisie is het aantal contracten wel minder bij een gecertificeerde jeugdopleiding (let op: ook Westerhof van AFC zat aan de onderhandelingstafel!)
Voor wat betreft C geldt dat maximum van vier alleen voor de afdelingen met minimaal 18 clubs, daaronder is het maximaal drie.
Het is inderdaad een compromis in een poging om voor (bijna) alle clubs met een acceptabel plan te komen, ook al omdat er een CAO moet komen en dat moet weer door 2/3e van de clubs goedgekeurd worden. Bij geen CAO staat het hele contractenverhaal op losse schroeven omdat er dan geen uitzonderingspositie is voor het kettingbeding (dat je na twee tijdelijke contracten een contract voor onbepaalde tijd moet aanbieden).