Een rechtszaak dreigt, maar directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee is er nog steeds van overtuigd dat er volgend seizoen ook in de tweede en derde klassen ‘weekendvoetbal’ wordt gespeeld.
www.gelderlander.nl
Op donderdag 19 februari volgt dus het gesprek met van der Zee en wordt beslist of de zondagclubs een rechtszaak beginnen tegen de KNVB.
Als de KNVB niet aan de (stuk of 5) eisen van de zondagclubs voldoet, oa de eis dat de principiële zaterdagclubs buitengesloten moeten worden, volgt de rechtszaak.
van der Zee benadrukt nogmaals, dat het weekendvoetbal er vooral moet komen omdat het aantal zondagclubs drastisch afneemt.
In feite moet dus vooral het zondagvoetbal geholpen worden.
Bedoeling is dat met de invoering van het weekendvoetbal het aantal overstappers van zondag naar zaterdag afneemt.
Toch is in een aantal Rooms Katholieke regio's het zondagvoetbal nog steeds populair en wil men (in ieder geval thuis) beslist niet op zaterdag voetballen.
Het lijkt alsof Willemsen zich een beetje ontpopt als woordvoerder van de taakgroep weekendvoetbal.