Het Voedingscentrum dat een oordeel geeft wat je moet eten op basis van het klimaat, dat lijkt me vreemd. Zij moeten puur naar de gezondheid kijken (en dan evt een asterisk ergens zetten wat invloed klimaat is)Gelukkig val ik niet onder de doelgroep, maar veel succes met je 250 gram aan peultjes 😆
![]()
Nieuwe Schijf van Vijf adviseert nog maar 100 gram rood vlees per week: ‘Alleen zo halen we klimaatdoelen’
Hoe eten we zo gezond mogelijk, met zo min mogelijk overlast voor het milieu en met oog voor veiligheid? De Schijf van Vijf is vernieuwd om die vraag te beantwoorden, stelt het Voedingscentrum. Dat betekent minder kaas op je brood, minder vaak vlees op je bord en veel meer peulvruchten in de week.www.ad.nl
Haalt IMO de waarde van de schijf van vijf, zover die nog relevant was, onderuit.Het Voedingscentrum dat een oordeel geeft wat je moet eten op basis van het klimaat, dat lijkt me vreemd. Zij moeten puur naar de gezondheid kijken (en dan evt een asterisk ergens zetten wat invloed klimaat is)
Ze geven informatie en advies over gezond, veilig en duurzaam voedsel. Niets vreemds aan derhalve.Het Voedingscentrum dat een oordeel geeft wat je moet eten op basis van het klimaat, dat lijkt me vreemd. Zij moeten puur naar de gezondheid kijken (en dan evt een asterisk ergens zetten wat invloed klimaat is)
Nee, de Schijf van Vijf (vroeger nog Vier volgens mij) gaat altijd over wat gezond is voor je qua eten. Maar blijkbaar zijn er extra eisen gesteld door het ministerie voor het verlenen van de subsidie en moeten er ook klimaatzaken aan gekoppeld worden. Maar daar zijn andere organisaties voor. De Klimaatraad gaat daar bv over, die gaat ook niet ineens vertellen wat gezond is en wat niet qua eten, die zullen het dan insteken (en terecht) over welk voedsel de grootste ecologische voetafdruk heeft.Ze geven informatie en advies over gezond, veilig en duurzaam voedsel. Niets vreemds aan derhalve.