Portugese competitie

Batigoal

Well-known member
Heb daar ooit in de VI nog een reportage over gelezen, over Luch-Energiya Vladivostok. Was erg boeiend! Echt een vreemde eend in de bijt, ook omdat de inwoners daar meer met China hebben dan met Rusland. Hun uitwedstrijden werden geclusterd, waardoor ze niet elke keer zo'n wereldreis hoefden te ondernemen. Dan bleven ze 2 maanden weg waarin ze een aantal uitwedstrijden dicht bij elkaar deden en vervolgens weer thuis veel wedstrijden achter elkaar.
 

erka

Well-known member
Heb daar ooit in de VI nog een reportage over gelezen, over Luch-Energiya Vladivostok. Was erg boeiend! Echt een vreemde eend in de bijt, ook omdat de inwoners daar meer met China hebben dan met Rusland. Hun uitwedstrijden werden geclusterd, waardoor ze niet elke keer zo'n wereldreis hoefden te ondernemen. Dan bleven ze 2 maanden weg waarin ze een aantal uitwedstrijden dicht bij elkaar deden en vervolgens weer thuis veel wedstrijden achter elkaar.
Ik weet niet of het nog zo is, maar vroeger werd de Russische competitie ook altijd zo ingedeeld dat ploegen uit Siberië of andere koude gebieden veel thuiswedstrijden speelden in de zomer en de ploegen uit minder koude steden zoals Volgograd, Krasnodar en St Petersburg meer in maart en oktober thuis.

Dwalen wel af trouwens. Wat dat betreft Santa Clara wel makkelijk. Daar altijd zelfde weer.
 

Batigoal

Well-known member
Boavista heeft zoveel financiële problemen dat ze zelfs geen licentie krijgen voor het 4e niveau.
 

U.G.

Well-known member
Boavista heeft zoveel financiële problemen dat ze zelfs geen licentie krijgen voor het 4e niveau.

Ja ja voor sommige clubs zijn we wel extra streng in Portugal.

Ondertussen…

Gyokeres lijkt nu wel op weg naar Arsenal. En als vervanger komt volgens de Portugese pers de topscorer van de segunda division onze kant op : Luis Suárez ( nee niet die ). We zullen het allemaal wel gaan beleven.
 

Batigoal

Well-known member
Die Colombiaan? Vond ik bij Granada wel een prima spits, maar bij Marseille redde hij het niet. Er wordt zeker verder gehoopt dat Harder verdere stappen zet? Dat is ook wel een mooi talent.
 
  • Leuk
Waarderingen: U.G.

U.G.

Well-known member
Harder is zeker wel een mooi talent, maar ik denk dat ze letterlijk een vervanger zoeken voor Gyokeres, en dan blijft Harder nog nr 2 in de rangorde, hoewel het hard zou kunnen gaan met hem 😊 ( een flink dosis energie straalt ie uit ).

Trouwens, thx voor de info voor wat betreft de nieuwe beoogde spits.
 

U.G.

Well-known member
We hebben een Griek gehaald, Vagianiddis, rechtsback, ik ken hem absoluut niet en deze blinkt zelfs op YouTube niet echt uit. 10 miljoen, we gaan het zien.

Met Luiz Suárez/ Almería zijn ze ook bijna rond, toch wel 25 miljoen voor een 28 jarige.

En morgen wordt naar alle waarschijnlijkheid Gyokeres aangekondigd bij Arsenal, werd eens een keer tijd.
 

U.G.

Well-known member

Obrigado meu irmão 🙏🏼 Thx voor de laatste twee titels en m’n beleving van het spelletje weer wat te hebben aangewakkerd.
Luiz Suárez is al in Lissabon om hem te vervangen, Jota Silva komt er naar alle waarschijnlijkheid nog bij, en ze gaan nog voor een linksback en een aanvallende middenvelder. Zowel Kochorashvili
( copypasten natuurlijk deze naam ) als Allison Santos zijn me goed bevallen.

Maar vorig seizoen was best slopend en de grote ziekenboeg daardoor, die in het voorjaar/zomer herstelde, is nog lang niet in vorm. Sporting is nog in Algarve, en heeft daar gewonnen met sparren tegen Sunderland en Villarreal ( beide met 1-0 ), en de allereerste trainingswedstrijd verloren van Celtic (0-2).
 

U.G.

Well-known member
Sinds deze voorzitter bij Sporting zit, dus vanaf 2018, is er vanuit de trampolineclub/handelshuis ( het is nou eenmaal wat het is ) voor 710 miljoen verdiend aan transfers. Gyokeres, Bruno Fernandes, Raphinha, Nuno Mendes, Rafael Leão, Matheus Nunes, Ugarte, Rui Patricio, Quenda, Pedro Porro hebben het meest opgebracht. Wat een lijstje namen trouwens man ! Met sportieve successen komen ook financiële successen, was het niet de woestijnoversteek die we bewandeld hebben qua landstitels, die pas doorbroken werd in 2021, had dit bedrag vast nog veel hoger gelegen. Maar goed bezig Varandas en co, goed bezig Sporting. Op naar de volgende titel(s).

Morgen begint dus officieel het seizoen in Portugal met de Supercup. Benfica-Sporting in Algarve. Wat mij betreft nog steeds een voorbereiding, maar wel de eerste échte test. En van hun moet je sowieso nooit verliezen al is het op een strandtoernooi.

De eerste keer sinds een héle lange tijd dat ik een zomer niet in Portugal ben geweest ( m’n gezin zit daar wel ). Dan mis ik wel een beetje die hype eigenlijk, zo vlak voor het seizoen. Maar goed, ik ga me zaterdag denk ik wel vermaken in de Kuip.
 
  • Leuk
Waarderingen: PES5

JMD

Well-known member
De Jong dus naar Porto, een transfer die ze geheim hebben kunnen houden tot hij het veld opliep bij de Open Dag.
Dat vind ik toch echt knap dat dat lukt om in deze tijd nog een transfer geheim te houden.
 

Batigoal

Well-known member
Wel een leuke transfer voor hem! Toch wel benieuwd wat Farioli er van gaat maken in Portugal. Ze helpen hem in ieder geval wel goed met veel nieuwe spelers.
 
  • Leuk
Waarderingen: JMD

JMD

Well-known member
Ja, echt een leuke transfer voor hem, gun ik hem van harte. Ken de selectie van porto niet, maar vraag me af of hij daar basisspeler gaat worden gezien zijn leeftijd. Maar een goede pinchhitter is nooit weg natuurlijk.
 

Batigoal

Well-known member
Fariolo en Porto zijn lekker aan het seizoen begonnen. Dat wordt leuk om hem te volgen dit seizoen.
 

Joost

Well-known member
Wel een leuke transfer voor hem! Toch wel benieuwd wat Farioli er van gaat maken in Portugal. Ze helpen hem in ieder geval wel goed met veel nieuwe spelers.
Nog lekker afbouwen in Porto waar reisafstanden niet heel groot zijn klinkt ook echt lekker.
 

U.G.

Well-known member
Sporting is rijper, beter en in de breedte sterker in vergelijking met vorig seizoen, Verwacht wordt er nog minstens 1 versterking( Jota ? ). St Juste gaat trouwens naar Osasuna. De kans dat een sleutelspeler nu nog vertrekt is nihil. Wij worden wel weer kampioen, dat meen ik echt, we zijn beter maar vooral verder dan die andere twee.

Nu even kijken naar de Gyokeres vs Amorim clash in de PL. Força Gyo !
 

U.G.

Well-known member
De krantjes draaien overuurtjes in Portugal, de competitie is nu drie speelronden oud en Porto en Sporting hebben als Ben Johnson de startblokken achter zich gelaten ( om maar eens een jaren 80 referentie levend te houden ). Benfica heeft een wedstrijd minder, en heeft ook alles gewonnen alleen heb ik bij hun het idee dat het nog wat stroefjes gaat, vooral aan die rechterflank.

Porto heeft goed ingekocht, daar staan gewoon een paar nieuwe bazen op het veld. En daar komen nog twee bij ; Rayan, de nieuwe held van Vasco da Gama en nog iemand die voor veel pingping bijna rond is ( ben alleen ff vergeten wie dat is ). Farioli doet daar goed werk. Het ziet er goed uit. Alvast welkom volgend weekend in Alvalade ! Jammer trouwens dat Mora misschien nu al gaat rentenieren in Arabië. Dat vind ik oprecht wel heel jammer, je hoeft niet veel voetbalverstand te hebben om te zien dat dit een heel groot talent is. Nou hoeft ie niet in je visie te passen, of misschien mag je z’n hele persoonlijkheid niet ( dat krijg je er meestal helaas bij, bij de Portugese talenten )…maar dat ie nu richting Arabië wordt gepusht, want die zijn blijkbaar bereid 80 miljoen neer te tellen, vind ik jammer. Niet doen jongen, luister niet naar de pooiers, over enkele jaren kun je daar nog dezelfde salaris gaan vangen. Doe anders een Futre reverse…kom naar Sporting !

Speaking of which ; wij gaan Ioannidis halen, volgens de kranten was dat al helemaal rond, maar vandaag opeens weer helemaal niet. Een fun fact, Ioannidis was eigenlijk de nr.1 begeerde spits van twee jaar geleden, bijna drie maanden duurden toen de onderhandelingen met de Grieken…en uiteindelijk nada, op het laatst moest er snel worden geschakeld naar nr2 : Gyokeres, onze beste aanwinst aller tijden. En nu komt dus, blijkbaar, alsnog Ioannidis. Want Harder zou op het punt staan om te vertrekken ! Naar Milan waarschijnlijk, dat wordt dan dus daar op de bank zitten….of naar Rennes, waar zijn persoonlijke voorkeur blijkbaar naar uit gaat. Yeremay van Corunha wordt ook zwaar aan ons gelinkt, en optie 2 mocht dat niet slagen gaan ze..we bedoel ik…voor Konstantelias ( als ik dit 1 keer goed gespeld heb ben ik een fucking beest 😁).

Er gebeurt veel op de markt, of in ieder geval er is al veel gebeurd op de markt, en natuurlijk ook altijd veel persgelul. Wel opvallend toch altijd om te zien hoe snel dat gaat, Porto maar ook Benfica hebben een nieuw gezicht.

Het wordt een mooi seizoen, en Marqués de Pombal is aan het eind weer helemaal groen !
 

Batigoal

Well-known member
Het is ook wel een bizarre markt de laatste pakweg 2 seizoenen waarin zelfs al grof betaald wordt voor talenten die nog niet of nog maar net zijn doorgebroken in de subtopcompetities. Zonde als Mora die kant op vertrekt.
 
Bovenaan