Willie Willems (tweede van links) als trainer van Germania vorig seizoen.
Willie Willems opgestapt bij Germania: voorzitter reageert aangeslagen
Willie Willems is opgestapt als trainer van Germania. De coach uit Groesbeek heeft na een gesprek met de clubleiding besloten per direct te vertrekken. Ook assistent Maikel Sillessen legt bij de derdeklasser zijn func
Het opstappen van het trainersduo komt op een opvallend moment: drie dagen na
de nederlaag in de tweede voorronde van de KNVB-beker tegen Kozakken Boys (1-5). De uitschakeling in het bekertoernooi met profclubs zou in geen enkel opzicht hebben meegespeeld in de keuze van Willems.
„Ik heb er eigenlijk geen woorden voor”, zegt voorzitter Willie Verbeet zelfs. De preses van Germania is aangeslagen door het plotselinge afscheid van Willems. „Dit is in en in triest. Wij als bestuur betreuren het besluit van Willie en Maikel ten zeerste. Deze situatie kent alleen maar verliezers.”
Elke dag een overzicht van het belangrijkste sportnieuws via e-mail van de Gelderlander.
Verstuur
De aanleiding van het vertrek van Willems is een vertrouwensbreuk tussen de trainers en de spelersgroep. „De laatste twee weken is dit in een stroomversnelling geraakt”, bevestigt voorzitter Verbeet. „Daar wil ik het ook even bij laten.”
Willems was zaterdagochtend zelf niet bereikbaar voor commentaar.
Altijd contact gehouden
Verbeet trekt het vertrek van Willems zichzelf aan. „De band tussen Willie en mij gaat verder dan die tussen voorzitter en trainer”, zegt Verbeet. „Tussen 2010 en 2014 stond Willie hier ook al aan het roer. Daarna hebben we altijd contact gehouden. Het eerste wat ik deed toen ik voor de tweede keer voorzitter werd bij Germania, was Willie bellen met de vraag of hij trainer wilde worden.”
Willems keerde in 2024 terug bij Germania. Hij kwam over van SC Millingen. Bij die dorpsclub keerde Willems terug als hoofdtrainer. Hij was tussen 2014 en 2021 assistent-trainer bij topamateurclub De Treffers. Eerder stond Willems aan het roer bij VV Gemert, JVC Cuijk en AVW’66.
In zijn eerste jaar van zijn tweede periode bij Germania leidde Willems de club via de nacompetitie naar de derde klasse. Vorig seizoen bereikte de Trots van de Stekkenberg de halve finale van de districtsbeker en liep de ploeg van Willems promotie naar de tweede klasse net mis.
Interim-trainer
Germania schuift Mitch Derksen naar voren als interim-trainer. Hij begint met de competitiewedstrijd tegen Union van komende zondag.
Voor jeugdtrainer Derksen is het de derde keer dat hij tijdelijk coach is. Hij nam de honneurs ook eens waar toen Jeffrey Kooistra (trainer bij Germania van 2020-2023) ontbrak en nadat Henny Queens (in het voorjaar van 2024) opstapte.