Buitenlandse politiek

JMD

Well-known member
De dagen van Starmer lijken geteld. De (zeer populaire) burgemeester van Manchester Andy Burnham komt in het lagerhuis. In een district waar Labour volgens peilingen de volgende verkiezingen zou verliezen van Reform, won hij niet alleen, hij haalde even 55% van de stemmen waar Labour de vorige keer slechts 45% had. Reform UK haalde 34,5% van de stemmen, wat de vorige keer 31,8% was.

Deze overwinning voor Burnham was veel groter dan welke peiling dan ook aan gaf. Dus hij staat hiermee nog sterker in een race om de leiding van Labour, want nu kan hij dus aangeven dat hij het tegen Reform op kan nemen.
dan zijn de tories daar echt totaal verdwenen... Want Lab + Ref is al bijna 90%...

Stel nou dat Burnham hier had verloren, dan was hij niet in het Lagerhuis gekomen. Had hij dan al vrij snel in een andere constitutie weer mee mogen doen? Of zit daar een limiet aan.

Hoe eerder Starmer weg is hoe beter. Wat een verschrikking is dat. Het leek even een verademing na de klunsjaren van Sunak, May enz, maar hij kan er zo kmogelijk nog minder van, denkt ook een soort '1984'-achtige maatregelen te kunnen nemen waarbij privacy totaal niet meer relevant is.

Die Burnham lijkt me een verademing.
 
Bovenaan