Het Gelredome sinds jaar en dag het thuishonk van voetbalclub Vitesse.
Vandaag zal duidelijk worden of Vitesse kan blijven bestaan.
Ik vraag al jaren aandacht voor de grote problemen die bestuurders opvolgend hebben veroorzaakt.
Voormalig directeuren Joost de Wit, Pascal van Wijk, Peter Rovers, Edwin Reijntjes, Timo Braasch en voormalig raad van commissaris leden Henk Parren en Peter van Bussel.
Allemaal zijn ze van het toneel verdwenen en lieten de club met grote problemen aan hun lot over.
Niemand greep in. De gemeente Arnhem liet het gebeuren. Burgemeester Ahmed Marcouch voorop.
De KNVB heeft 17 straffen uitgedeeld. Nergens gingen de alarmbellen af.
Alles bleef in koor roepen dat de Amerikaanse eigenaar van het toneel was verdwenen en dat het tijd was voor Vitesse 2.0. Nee het was geen opzetje dat er 5 aandeelhouders kwamen die elkaar onderling niet kenden. Waren investeerders tot gister door Michel Schaay ( de voorzitter van de Sterkhouders die Vitesse probeerden te redden ) in de rechtbank werd erkent dat hij nog steeds contact had met Parry en dat hij twee dagen geleden een verklaring had gekregen van Parry dat hij echt van het toneel was verdwenen. De rechter greep in en Schaay erkende dat Parry niet van zijn blokkeringsrecht de aandelen te vervreemden gebruik zou maken.
In mijn taal : Parry was gewoon de baas en dus indirect eigenaar van de club.
De KNVB had dat goed door.
Uiteraard kreeg de huisbaas de schuld want die rekende teveel huur. Niemand praat over de vele miljoenen die deze bestuurders uit de club hebben getrokken.
Vandaag na 133 jaar dreigt het doek te vallen.
Het wordt tijd dat deze bestuurders ter verantwoording worden geroepen.
Vanmiddag zal er veel verdriet zijn en zullen advocaten de messen gaan slijpen.
Edwin Reijntjes , John Jaaka , Pascal van Wijk maak jullie borst maar nat.