Schaatskenner 2020/21: EK Allround en EK Sprint (zaterdag, 11:30)

Friesland

Well-known member
Komend weekend worden de EK Allround en de EK Sprint verreden in Thialf. Dat betekent dat er maximaal 70,2 punten te verdienen zijn voor het puntenklassement (35,1 voor beide toernooien). Het is daarmee het meest puntenrijke toernooi van het seizoen voor het puntenklassement. De WK Afstanden is echter het meest puntenrijke toernooi voor het Algemeen Klassement.

Bij het EK Allround is Friesland titelverdediger, hij won het toernooi al drie keer en is daarmee recordhouder. Ook JMD won het toernooi vaker dan een keer. Zeven anderen hebben het toernooi ook een keer kunnen opeisen. SanMark. is titelverdediger bij het EK sprint. Hij is de enige die alle Europese toernooien minimaal een keer gewonnen heeft. JMD is de enige andere winnaar van het EK Sprint. Het EK Sprint is het enige toernooi waarbij de winnaar nog nooit met de eindzege in de Schaatskenner aan de haal is gegaan in hetzelfde seizoen.

Programma:

EK Allround

Zaterdag:
11:30 500m vrouwen
11:58 500m mannen
12:37 3000m vrouwen
14:39 5000m mannen

Zondag:
11:30 1500m vrouwen
12:16 1500m mannen
13:05 5000m vrouwen
13:55 10000m mannen


EK Sprint:

Zaterdag:
15:35 1e 500m vrouwen
15:58 1e 500m mannen
16:37 1e 1000m vrouwen
17:11 1e 1000m mannen

Zondag:
15:29 2e 500m vrouwen
15:52 2e 500m mannen
16:31 2e 1000m vrouwen
17:05 2e 1000m mannen

Te voorspellen: (voor beide toernooien)
* podia eindklassementen
* winnaars + winnende tijd losse afstanden
 

JMD

Well-known member
EK Allround

Zaterdag:
11:30 500m vrouwen Karolina Bosiek 38.71
11:58 500m mannen Sverre Lunde Pedersen 36.31
12:37 3000m vrouwen Antoinette de Jong 3.59.87
14:39 5000m mannen Patrick Roest 6.11.11
Podium Heren:
1) Patrick Roest
2) Marcel Bosker
3) Sverre Lunde Pedersen
Podium Dames:
1) Antoinette de Jong
2) Martina Sablikova
3) Francesca Lollobrigida


EK Sprint:

Zaterdag:
15:35 1e 500m vrouwen Femke Kok 37.41
15:58 1e 500m mannen Viktor Mushtakov 34.51
16:37 1e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13.57
17:11 1e 1000m mannen Kai Verbij 1.08.20
Podium Heren:
1) Kai Verbij
2) Havard Lorentzen
3) Thomas Krol
Podium Dames:
1) Jutta Leerdam
2) Olga Fatkulina
3) Jorien ter Mors
 

Friesland

Well-known member
EK Allround:

Zaterdag:
11:30 500m vrouwen: Nikola Zdrahalova 39,58
11:58 500m mannen: Patrick Roest 36,65
12:37 3000m vrouwen: Irene Schouten 4:00,45
14:39 5000m mannen: Patrick Roest 6:08,88

Vrouwen
1. Antoinette de Jong
2. Natalia Voronina
3. Irene Schouten

Mannen:
1. Patrick Roest
2. Sverre Pedersen
3. Marcel Bosker


EK Sprint:

Zaterdag:
15:35 1e 500m vrouwen: Angelina Golikova 37,33
15:58 1e 500m mannen: Viktor Moesjtakov 34,34
16:37 1e 1000m vrouwen: Jutta Leerdam 1:14,12
17:11 1e 1000m mannen: Thomas Krol 1:08,12

Vrouwen:
1. Jutta Leerdam
2. Vanessa Herzog
3. Olga Fatkoelina

Mannen:
1. Kai Verbij
2. Hein Otterspeer
3. Håvard Holmefjord
 

Maasveld

Well-known member
EK Allround

Zaterdag:
11:30 500m vrouwen Elizaveta Golubeva 38,78
11:58 500m mannen Patrick Roest 36,29
12:37 3000m vrouwen Antoinette de Jong 4.00,34
14:39 5000m mannen Patrick Roest 6.10,67

Podium Heren:
1) Patrick Roest
2) Marcel Bosker
3) Sverre Lunde Pedersen

Podium Dames:
1) Antoinette de Jong
2) Martina Sablikova
3) Natalia Voronina


EK Sprint:

Zaterdag:
15:35 1e 500m vrouwen Femke Kok 37,12
15:58 1e 500m mannen Viktor Mushtakov 34,59
16:37 1e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13,44
17:11 1e 1000m mannen Thomas Krol 1.08,45

Podium Heren:
1) Kai Verbij
2) Havard Lorentzen
3) Hein Otterspeer

Podium Dames:
1) Jutta Leerdam
2) Vanessa Herzog
3) Angelina Golikova
 

Friesland

Well-known member
Voorspellingen EK Allround van Andre:

EK Allround

Podium
Antoinette De Jong
Evgeniia Lalenkova
Irene Schouten

Patrick Roest
Sverre Lunde Pedersen
Sergey Trofimov

Zaterdag:
11:30 500m vrouwen Karolina Bosiek 38.25
11:58 500m mannen Sverre Lunde Pedersen 36.38
12:37 3000m vrouwen Irene Schouten 4.02.58
14:39 5000m mannen Patrick Roest 6.13.12
 

Friesland

Well-known member
Punten EK Allround, zaterdag:

500m vrouwen:
1. Karolina Bosiek 400
2. Jelizaveta Goloebeva 140
4. Nikola Zdrahalova 50
Tijd: 38,68 (38,43 - 38,93)

500m mannen:
1. Sverre Pedersen 400
2. Patrick Roest 140
Tijd: 36,25 (36,00 - 36,50)

3000m vrouwen:
1. Irene Schouten 400
3. Antoinette de Jong 100
Tijd: 3:57,95 (3:56,45 - 3:59,45)

5000m mannen:
1. Patrick Roest 400
Tijd: 6:10,25 (6:07,75 - 6:12,75)


Punten EK Allround, zaterdag:
Pl.Deelnemer500V500M3000V5000MTotaal
1​
Andre
400​
410​
400​
400​
1610
2​
JMD
550​
450​
100​
450​
1550
3​
Maasveld
150​
290​
100​
550​
1090
4​
Friesland
50​
140​
400​
410​
1000
 

Friesland

Well-known member
Voorspellingen EK Sprint van Andre:

EK Sprint

Podium

Jutta Leerdam
Femke Kok
Olga Fatkulina

Hein Otterspeer
Kai Verbij
Thomas Krol

Zaterdag:
15:35 1e 500m vrouwen Femke Kok 37.42
15:58 1e 500m mannen Kai Verbij 34.85
16:37 1e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13.89
17:11 1e 1000m mannen Thomas Krol 1.08.10
 

Friesland

Well-known member
Uitslagen EK Sprint, zaterdag:

1e 500m vrouwen:
1. Angelina Golikova 400
2. Femke Kok 140
Tijd: 37,27 (37,02 - 37,52)

1e 500m mannen:
1. Viktor Moesjtakov 400
DSQ. Kai Verbij 0
Tijd: 34,69 (34,44 - 34,94)

1e 1000m vrouwen:
2. Jutta Leerdam 140
Tijd: 1:14,10 (1:13,60 - 1:14,60)

1e 1000m mannen:
1. Thomas Krol 400
2. Kai Verbij 140
Tijd: 1:07,49 (1:06,99 - 1:07,99)


Punten EK Sprint, zaterdag:
Pl.Deelnemer1e 500V1e 500M1e 1000V1e 1000MTotaal
1​
Friesland
450​
400​
390​
400​
1640
2​
Maasveld
150​
410​
140​
400​
1100
3​
JMD
150​
410​
140​
140​
840
4​
Andre
150​
10​
150​
400​
710
 

JMD

Well-known member
Programma:
EK Allround
Zondag:
11:30 1500m vrouwen Evgeniia Lalenkova 1.53.77
12:16 1500m mannen Patrick Roest 1.43.75
13:05 5000m vrouwen Irene Schouten 6.57.01
13:55 10000m mannen Patrick Roest 12.48.11


EK Sprint:
Zondag:
15:29 2e 500m vrouwen Angelika Golikova 37.23
15:52 2e 500m mannen Viktor Mushtakov 34.65
16:31 2e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13.87
17:05 2e 1000m mannen Thomas Krol 1.07.51
 

Friesland

Well-known member
EK Allround

Zondag:
11:30 1500m vrouwen: Antoinette de Jong 1:54,88
12:16 1500m mannen: Patrick Roest 1:44,25
13:05 5000m vrouwen: Irene Schouten 6:51,11
13:55 10000m mannen: Nils van der Poel 12:44,12


EK Sprint:

Zondag:
15:29 2e 500m vrouwen: Femke Kok 37,22
15:52 2e 500m mannen: Viktor Moesjtakov 34,,45
16:31 2e 1000m vrouwen: Jutta Leerdam 1:13,85
17:05 2e 1000m mannen: Thomas Krol 1:07,17
 

Maasveld

Well-known member
Programma:
EK Allround
Zondag:
11:30 1500m vrouwen Antoinette de Jong 1.54,10
12:16 1500m mannen Patrick Roest 1.43,67
13:05 5000m vrouwen Irene Schouten 6.57,56
13:55 10000m mannen Patrick Roest 12.51,23


EK Sprint:
Zondag:
15:29 2e 500m vrouwen Angelika Golikova 37,28
15:52 2e 500m mannen Viktor Mushtakov 34,61
16:31 2e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13,76
17:05 2e 1000m mannen Thomas Krol 1.07,38
 

Friesland

Well-known member
Voorspellingen EK Allround van Andre:

Zondag:
11:30 1500m vrouwen Antoinette de Jong 1.54.25
12:16 1500m mannen Patrick Roest 1.44.73
13:05 5000m vrouwen Irene Schouten 6.51.23
13:55 10000m mannen Patrick Roest 12.46.84
 

Friesland

Well-known member
Uitslagen EK Allround, zondag:

1500m vrouwen:
1. Antoinette de Jong 400
2. Jevgenia Lalenkova 140
Tijd: 1:54,83 (1:54,08 - 1:55,58)

1500m mannen:
1. Patrick Roest 400
Tijd: 1:45,53 (1:44,78 - 1:46,28)

5000m vrouwen:
2. Irene Schouten 140
Tijd: 6:53,22 (6:50,72 - 6:55,72)

10000m mannen:
1. Nils van der Poel 400
3. Patrick Roest 100
Tijd: 12:42,80 (12:37,80 - 12:47,80)

Punten zondag:
Pl.Deelnemer1500V1500M5000V10000MTotaal
1​
Friesland
650​
400​
150​
450​
1650
2​
Andre
410​
400​
150​
110​
1070
3​
Maasveld
410​
400​
140​
100​
1050
4​
JMD
140​
400​
140​
100​
780
 

Friesland

Well-known member
Uitslagen podia, EK Allround:

Vrouwen:
1. Antoinette de Jong 1000 / 250 / 50
2. Irene Schouten 350 / 500 / 125
3. Martina Sablikova 250 / 125 / 300
4. Natalia Voronina 125 / 50 / 0
7. Jevegnia Lalenkova 20 / 0 / 0
10. Francesca Lollobrigida 5 / 0 / 0

Mannen:
1. Patrick Roest 1000 / 250 / 50
2. Marcel Bosker 350 / 500 / 125
3. Sverre Pedersen 250 / 125 / 300
8. Sergei Trofimov 15 / 0 / 0

Punten podia EK allround:
Pl.DeelnemerEerste VTweede VDerde VEerste MTweede MDerde MTotaal
1​
Maasveld
1000​
125​
0​
1000​
500​
300​
2925
1​
JMD
1000​
125​
0​
1000​
500​
300​
2925
3​
Friesland
1000​
50​
125​
1000​
125​
125​
2425
4​
Andre
1000​
0​
125​
1000​
125​
0​
2250
 

Friesland

Well-known member
Punten EK Allround:

Algemeen Klassement:
Pl.DeelnemerzaterdagzondagpodiaTotaal
1​
JMD
1550​
780​
2925​
5255
2​
Friesland
1000​
1650​
2425​
5075
3​
Maasveld
1090​
1050​
2925​
5065
4​
Andre
1610​
1070​
2250​
4930

JMD is Europees Kampioen Allround. Het is zijn derde EK allroundtitel en hij komt daarmee op gelijke hoogte met Friesland.

Punten puntenklassement:
1. JMD 35,1
2. Friesland 25,01
3. Maasveld 22,001
4. Andre 19

Punten Vadertje Tijdklassement:
Nee, helaas.
 
Laatst bewerkt:

Friesland

Well-known member
Voorspellingen EK Sprint van Andre:

Zondag:
15:29 2e 500m vrouwen Femke Kok 37.22
15:52 2e 500m mannen Hein Otterspeer 34.73
16:31 2e 1000m vrouwen Jutta Leerdam 1.13.65
17:05 2e 1000m mannen Thomas Krol 1.07.43
 
Bovenaan