Binnenlandse politiek

miklo

Member
Statement VVD over de Utrechtse formatie

De Utrechtse formatie is uitgelopen op de meest chaotische formatie in tijden. Na het afhaken van het CDA en het wegvallen van de PvdD blijven nog slechts twee partijen over: GL-PvdA en D66, die samen verder willen als twee-partijen-coalitie.

Dat betekent een minimale meerderheid, gebaseerd op slechts 44% van de stemmen: geen breed gedragen coalitie, maar een papieren meerderheid zonder stevig draagvlak in de stad. Dat baart de VVD zorgen, want hoe worden alle Utrechters, van Vleuten en de Meern tot aan Overvecht, straks vertegenwoordigd?

Bovendien staat dit haaks op het advies van de verkenner om te komen tot een brede coalitie. Andere coalitie-opties zijn niet onderzocht, sterker nog: de VVD is op voorhand uitgesloten door GL-PvdA.

Dit is geen open en zorgvuldige formatie, maar politieke uitsluiting en tunnelvisie. De VVD neemt haar verantwoordelijkheid in welke rol dan ook, maar één ding is duidelijk: Utrecht verdient beter.

IEts met een pot en een ketel, en dan heeft deze formatie nog een meerderheid ook.
 
Bovenaan